Вітаю Вас Гість
Понеділок
04-Бер-2024
13.26


          
                        Тернопільська обласна організація                          Національної спілки архітекторів України.
                                                46003, м. Тернопіль, вул. С. Крушельницької, 1-а,   е-mail: nsau.ternopil@i.ua

Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Щодо визначення окремих параметрів містобудівних умов та обмежень

14.07.2016

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках моніторингу імплементації положень нормативно-правових актів здійснено вибірковий аналіз містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, наданих уповноваженими органами містобудування та архітектури, та виявлено ряд характерних невідповідностей       їх положень вимогам Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст (далі – Порядок), затвердженого наказом Мінрегіону від 07.07.2011 № 109 і зареєстрованого в Мін’юсті 22.07.2011 за  № 912/19650.

 Розділ «Загальні дані» додатку до Порядку.

Цей розділ є інформативним і не встановлює офіційних вимог до розроблення проектної документації. Пункти цього розділу уповноважені органи містобудування та архітектури заповнюють на підставі загальних відомостей та матеріалів, наданих замовником згідно із п. 2.2 Порядку.

Непорозуміння, зазвичай, стосуються п. 10 «Основні техніко-економічні показники об’єкта будівництва» цього розділу, який іноді занадто деталізується показниками містобудівного розрахунку в об’ємі «основних даних та техніко-економічних показників проекту», склад яких наводиться у додатках И, К, Л до ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». На етапі містобудівного розрахунку зазначені показники є досить умовними і у більшості випадків коригуються (уточнюються) проектною документацію, тому повне відображення їх у містобудівних умовах та обмеженнях є недоцільним.

Рекомендуємо уповноваженим органам містобудування та архітектури у п. 10 «Основні техніко-економічні показники об’єкта будівництва» розділу «Загальні данні» містобудівних умов та обмежень наводити незмінні (наперед визначені) техніко-економічні параметри або зазначати їх як орієнтовні.

 Розділ «Містобудівні умови та обмеження» додатку до Порядку.

Відомості цього розділу формують архітектурні та містобудівні вимоги, які є визначальними для проектування. Містобудівні умови та обмеження є складовими вихідних даних на проектування, які згідно із п. 9 Порядку розроблення проектної документації на будівництво, затвердженого наказом Мінрегіону від 16.05.2011 № 45 і зареєстрованого в Мін’юсті 01.06.2011 за  № 651/19389, враховуються при розробленні проекту.

Разом з тим, на практиці, уповноваженими органами містобудування та архітектури не конкретизуються ці вимоги, а наводяться лише посилання на відповідні нормативні акти. Такий формальний підхід до оформлення документу ускладнює подальше проектування, а також унеможливлює, у разі необхідності, оперативне визначення відповідності проектних рішень вихідним даним.

Відомості розділу «Містобудівні умови та обмеження» мають базуватись на конкретних положеннях нормативних актів, розрахунках та містити цифрові показники.

Окремо слід звернути увагу на п. 1 «Граничнодопустима висота будівель» та п. 5 «Планувальні обмеження» цього розділу.

Непоодинокими є випадки, коли у п. 1 замість висоти об’єкта будівництва наводиться поверховість, що є недопустимим. Враховуючи, що нормативна база не містить офіційного тлумачення терміну «висота будівлі» рекомендуємо використовувати в роботі наступне визначення: висота будівлі (будинку, споруди) – відстань (різниця висотних відміток) від поверхні землі до найвіддаленішого по вертикалі елементу будівлі (будинку, споруди). В окремих випадках до висоти будівлі (будинку, споруди) може бути включено встановлене  на покрівлі технологічне обладнання.

Перелік обмежень, наведений у дужках після назви п. 5 не є вичерпним. При формуванні вимог цього пункту, насамперед, слід орієнтуватись на перелік планувальних обмежень, встановлений державними будівельними нормами до складу та змісту містобудівної документації. Зокрема, використовуючи схеми планувальних обмежень відповідної містобудівної документації, необхідно зазначати належність місця розміщення перспективного об’єкта будівництва    до територій із складними інженерними умовами (підвищеної сейсмічності, підтоплення, затоплення, зсувів, просідань внаслідок гірських виробок тощо).