Вітаю Вас Гість
П`ятниця
29-Бер-2024
03.31


          
                        Тернопільська обласна організація                          Національної спілки архітекторів України.
                                                46003, м. Тернопіль, вул. С. Крушельницької, 1-а,   е-mail: nsau.ternopil@i.ua

Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

 

ДБН "Газопостачання"   https://drive.google.com/file/d/1j9P0BWZh7TWcdh4u3eztL8xU9FpI-LpB/view?usp=sharing

ДБН "Інклюзивність будівель і споруд" https://drive.google.com/file/d/11qg5e7xM6bx71DzLQ3OWi5VHJ8DNbWgv/view?usp=sharing

При проектуванні громадських закладів необхідно передбачати сповивальні столики для немовлят, - вступили в дію нові ДБН

Новий ДБН ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки і споруди" можна скачати за посиланням

https://drive.google.com/file/d/1T9UjXI_vfTt0ZEJ95Fqcq2J1RL901_RL/view?usp=sharing

 

В Україні дозволили проектувати дитячі майданчики на дахах невеликих будівель

Чи потрібний для видачі містобудівних умов містобудівний розрахунок з 1 січня 2019 року

http://dreamdim.ua/uk/z-01-01-2019-roku-dlya-otrymannya-muozzd-muo-ne-vymagayetsya-mistobudivnyj-rozrahunok/

 

В Україні унормовано проектування систем підземного та вакуумного збору сміття

Мінрегіон врегулював розміщення газових котлів у нових багатоквартирних будинках

Міста з населенням понад 100 тис. осіб мають розробляти комплексні схеми транспорту на 30-40 років

Мінрегіон розширив зонування України за світловим кліматом для підвищення інсоляції і комфорту в приміщеннях

В Україні планується ввести обов’язкове облаштування парковок електрозарядками

Мінрегіон затвердив нові ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”

Мінрегіон визначив обов’язкові параметри облаштування парко-місць для людей з інвалідністю

Об’єкт будівництва не може бути прийнятий в експлуатацію, якщо він не відповідає вимогам безбар’єрності, - Геннадій Зубко

1 грудня почали діяти нові ДБН щодо фасадної теплоізоляції, які дозволять щорічно заощаджувати до 15% тепла

В Україні заборонено проектувати люки та дощоприймачі на тротуарах

Евакуаційні виходи в школах повинні бути обладнані дверима «антипаніка» - нова норма ДБН

 

Можна ознайомитися з новим щорічним спецвипуском «Будівельного журналу» www.budjurnal.com.ua 

«Енергоефективне будівництво. Кераміка» (у вкладеному файлі є міні-верстка журналу),

в якому також розміщуються статті про роботу архітекторів,

Редакція запрошує архітекторів розповісти про свої цікаві проекти.

Електронна версія журналу посилання на сайт Будівельного журналу -

http://budjurnal.com.ua/doc/full%203-4%202018.pdf

і на журнальний сайт issuu.com https://issuu.com/theconstructionmagazine/docs/mini_3-4_2018?utm_source=conversion_success&utm_campaign=Transactional&utm_medium=email

 

31.08.2018  Суд призупинив введення в дію з 1.09.2018 р. на невизначений термін  ДБН Б.2.2-12:2018 "Планування і забудова територій".

http://www.minregion.gov.ua/press/news/rozpochalas-reyderska-ataka-na-budivelnu-reformu-gennadiy-zubko/

 

Зміна №4 до ДБН "Житлові будинки" затверджена наказом №139 віл 14.06.2018 р. та вступає в дію з 1.10.2018 р.

Скачати зміну №4 за посиланням  /dbn_v.2.2-15-2005-zmina_n4-budinki_i_sporudi-zhi.pdf

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Працює сторінка управління містобудування та рхітектури Тернопілдьської ОДА  на Facebook
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Уряд скасував необхідність розробки та погодження історико-містобудівного обґрунтування.
Міністерство культури України, опубліковано 21 лютого 2018 року

Спрощено процедуру розроблення та погодження науково-проектної документації на будівництво в історичних населених місцях.  Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць» схвалено на засіданні Уряду  21 лютого.

Згаданим проектом скасовано необхідність розробки історико-містобудівного обґрунтування (ІМО) в тих історично населених місцях, де в установленому порядку розроблені та затверджені історико-архітектурні опорні плани. А з 1 січня 2019 року інститут ІМО ліквідовується взагалі. Вся проектна документація на нове будівництво і історично населених місцях має розроблятися виключно відповідно до історик-архітектурних опорних планів.

В Україні відмовляються від сміттєпроводів

Лютий 2018 р.

https://www.depo.ua/ukr/life/v-ukrayini-hochut-zaboroniti-smittyeprovodi-20180214727142

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ оновлює державні будівельні норми, зокрема, планується переглянути застарілу норму щодо обов'язкового проектування сміттєпроводів у багатоповерхових будинках

Про це повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе у своєму блозі на LB.ua, передає Depo.ua.

"Сьогодні у сміттєпроводи викидається усе, що завгодно, чистка проводиться нерегулярно, від цього постійний жахливий запах та бруд. Зараз, оновлюючи ДБН, ми пропонуємо переглянути цю застарілу норму. У Європі вже давно відмовилися від неї, в більшості країн вона заборонена. На противагу цьому успішно діє роздільний збір сміття. Впевнений, поки у наших будинках функціонують сміттєпроводи, в Україні не буде відповідального відношення до відходів і система сортування не запрацює", — написав він.

 

2018-02-15 BRDO: Конференція "Регулювання ринку проектування провокує численні корупційні зловживання і потребує нагальних змін"

Ринок проектування – основа будівельної галузі з обсягом більше 1 млрд грн на рік та високою доданою вартістю. Сфера вимагає висококваліфікованого кадрового забезпечення і запровадження сучасних технологій. Проте застарілі системи підготовки, атестації фахівців та технічного регулювання гальмують розвиток ринку в Україні. 

Шляхи вирішення проблем ринку представники влади, бізнесу та громадськості шукали 15 лютого під час Круглого столу «Українські реалії проектування. Вектор розвитку». Організаторами заходу виступили Офіс ефективного регулювання BRDO та Спілка архітекторів України за підтримкиEU4BusinessFORBIZ в рамках Публічного діалогу #PROДіалог.

Спеціалістів за фахом архітектури та містобудування готують 20 українських ВНЗ, інженерів-проектувальників – 42. При цьому підготовка та сертифікація за багатьма затребуваними напрямками – зокрема, з проектування інженерних мереж та проектування за Єврокодами – взагалі відсутня.

Неврегульованість повноважень саморегулівних організацій, яким делеговані функції підготовки до професійної атестації, провокують встановлення додаткових, не передбачених законодавством, вимог. Так, пройти професійну атестацію можуть лише члени профільної саморегулівної організації, що створює бар’єр для рівноправного доступу до адміністративної послуги і збільшує витрати для бізнесу. 

«Архітектурна сфера потребує значних інвестицій та сучасних підходів. Сьогодні робота проектувальників та архітекторів в Україні дуже недооцінена, а рівень заробітної плати є найнижчим у Європі. Необхідно працювати над тим, аби перспективні українські спеціалісти мали попит на свою роботу і гідну оплату праці в Україні, а не виїжджали за кордон», - зазначив Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, відкриваючи захід.

За даними аналітичного дослідження BRDO, з 36 регуляторних актів на ринку проектування, 8 мають ознаки незаконних, а 18 потребують актуалізації. «Чинне регулювання провокує корупційні зловживання з боку регуляторів, створює перепони для учасників ринку, необґрунтовано ускладнює процедуру погодження та затвердження проектної документації, а також не забезпечує захисту авторського права. З 2009 року кількість підприємств на українському ринку архітектури та проектування скоротилася втричі і наразі налічує близько 2060 підприємств», - наголосила Керівник сектору «Будівництво» BRDO Олена Шуляк.

Круглий стіл «Перспективи розвитку та проблеми формування Архітектурної палати України (АПУ)» в Івано-Франківську

20 січня 2018 року в м. Івано-Франківську відбувся Круглий стіл «Перспективи розвитку та проблеми формування Архітектурної палати України (АПУ)». Захід проводився в рамках неформального обміну досвідом, з метою обговорення проблемних питань у сфері професійної діяльності та напрацювання пропозицій щодо їх розв’язання. Представниками від Тернопільщини були Голова ТОО НСУ Головко Я.В. та Голова ради ТРВ АПУ Заліщук О.Ю.

Обговорено питання:

  1. Юридичні питання організації Всеукраїнської та реґіональних АПУ (роз’яснення положень статутних та інших документів, які регулюють роботу НСАУ та безпосередньо АПУ;
  2. Страхування професійної діяльності архітекторів;
  3. Питання організації та пошук механізмів співпраці і взаємодії АПУ з органами державної та місцевої влади, спеціально уповноваженими органами з контролю у сфері містобудівної діяльності (ДАБІ, будекспертизою та ін);
  4. Інституція рецензування архітектурних проектів та завершених об’єктів будівництва; визначення ролі НСАУ у вирішенні конфліктних ситуацій, пов’язаних із значними об’єктами містобудування, архітектури та культурної спадщини;
  5. Неформальний обмін досвідом. Міжреґіональні клубні зустрічі.
  6. Налагодження співпраці з профільними навчальними закладами, спільна участь в організації архітектурних та міждисциплінарних таборів, воркшопів, інших статусних та популяризуючих заходів.